Siófok

vyslovuje se Šiófok

Siófok je turistické město s několikakilometrovými plážemi Aranypart na břehu největšího jezera ve střední Evropě - Balatonu. Od Budapešti jej dělí 105 km dlouhá dálnice M7. Rostoucí počet hotelů a apartmánů jsou tady nejen k pronajmutí, ale i na prodej.

Ubytování

Naprosto typickým typem ubytování je soukromý apartmán nebo dům. Okolo Balatonu jich je nespočet. Jsou to obyčejné domy s nápisem zimmer frei. Toto dostatečně vysvětluje jaký podíl německy mluvících obyvatel k Balatonu jezdí. :-) Několikrát jsem v takovém bydlel, nebývá s tím problém. Domy bývají pěkně vybaveny, většinou v rozmezí možností majitele. Žádné nepříjemné překvapení nebývají. Některé apartmany soutěží, poslední dobou jsou v oblibě polooděné bílé sošky, které většinou samostatně stojí před domem.

siofok-balaton-m.jpg, 13 kB siofok-balaton-2-m.jpg, 7 kB

Penziony

Penziony vypadají z vnější strany zajímavěji. Malé zámečky, věžičky, výběr je velký a úmístění také široké. Od rušných míst někde v pěší zóně plné obchůdků a restaurací, kterými jsou součástí nebo někde úplně zapadlé v přírodě. Když jsme odjížděli a museli jsme pokoj opustit do 10.00 ráno, nebyl problém si tam nechat tašky. Vrátili jsme se pro ně ve čtyři a i tak majitel říkal, že je tam můžeme nechat do kdy chceme.

siofok-park-2-m.jpg, 10 kB siofok-penzion-m.jpg, 12 kB

Hotely

Ty můžou být největší slabinou. Na březích byly vybudované takové polopaneláky, které spíše připomínají stavby ze sídliště, i když jsou směrem k Balatonu vystupňované terasami jako pagoda. Recepce vypadá mnohem lépe, pokoje nic moc, ale mají tu výhodu, že jsou přímo u vody a je tam možnost švédské snídaně za 1 200 Forintů. Takovými budovami jsou postiženy pláže Aranypart, ale jedná se skutečně o ojedinnělý případ ošklivosti. Některé z nich fungují také jako Wellness a Conference hotely po celý rok.

siofok-balaton-zapad-slunce-m.jpg, 13 kB siofok-fastfood-m.jpg, 10 kB

Kempy

Jsou zde k dispozici i kempy. Například Aranypart camp, který je vzdálen 5 kilometrů od centra města. V tomto parku je 56 vybavených chat s terasou a některé také s kuchyní.

siofok-park-m.jpg, 13 kB siofok-hotel-m.jpg, 14 kB

Ubytování v Budapešti a Maďarsku

Nepište mi ohledně ubytování. Tady můžete použít formulář a udělat rezervaci v hotelu v jakém chcete:

Město:  
Datum příjezdu:  
Datum odjezdu:  
Počet pokojů:  
single: double: triple:
Počet ubytujících:  

Copyright © 2006-2021, iBudapest