Obchodní domy v Budapešti

Westend City Center

obchodni-dum-westend-m.jpg, 11kB Oblíbené nákupní středisko v Budapešti. Momentálně ve Westendu sídlí přes 400 obchodů. Krom toho, že je velké a mnohými považován za architektonicý skvost (vyhrál nemalé ceny za nemovitost), má na střeše zahrady a dětské hřiště. Westend se může chlubit největší střešní zahradou na světě. Zde se občas konají nejrůznější akce, od koncertů až po výstavy dinosaurů. Promoční akce nebo menší hudební programy jsou k vidění i v nejnižším patře u vodotrysku. Uvnitř komplexu, u přízemního vchodu se nachází uměle vytvořený 20 metrový vodopád.

Pokud chceš jít do kina, je zde k dispozici 14 sálů hrající jak maďarsky tak cizojazyčně.

Na výběr zde máte z 33 kaváren a restaurací. Nabízí se zde jídlo snad z celého světa.

Pokud se náhodou ubytuješ v blízkém Hiltonu, máš možnost se dostat do obchoďáku exkluzivním vchodem pouze pro členy.

Kde Westend stojí?

Obchodní dům stojí hned vedle vlakového nádraží (spíš k němu přistavěn) Nyugati pályaudvar.

K Westendu se dá dostat tramvají 4 a 6, autobusy 6, 26, 91, 191 a City-busem. Dále pak trolejbusem 72 a 73.

Další možností je Metro. Na trať M3 se přemístíš z kterékoli jiné tratě na stanici Deák Ferenc. Odtud se pustíš trojkou směrem na Újpešť. Hned druhá zastávka je Nyugati Pályaudvar. Zde v podzemní části narazíš na obchody, blízko je i vchod do Westendu.

Autem se vyplatí, pokud cestuješ ze severu, parkoviště obchodního centra má celkem 1 500 míst.

Westend.hu

Mammut

obchodni-dum-mammut-m.jpg, 11kB Jedním z nejnavštěvovanějších je Mammut otevřený v roce 1999 (druhá část o dva roky později). Mammut se tedy skládá ze dvou částí spojených proskleným mostem. Po celém obchodním domě jsou originální motivy pravěku. K dispozici je bezmála 330 obchodů, obchody jsou obvykle otevřené od 10 ráno do 10 večer. Nechybí kino, bowling a mnoho zajímavých restaurací. Večer o víkendu okupují obchodní dům spíše mladší kluci a holky hledající zábavu ve městě.

Kde Mammut stojí?

Na místě spojení hned tří městských čtvrtí, mezi Moszkva tér a Széna tér - tedy na nejrušnějším bodě městské části Buda, mezi Moszkva tér a Széna tér.

K chlupatému zvířeti vystaveném před vchodem obchodního domu hromadnou dopravou je při cestě metrem 2 nebo tramvají číslo 4 a 6.

Na řidiče dobrodružné povahy, kteří chtějí dojet autem přímo k Mammutu, čeká parkoviště o 1200 míst za cenu parkovného 200 Ft za hodinu.

Mammut.hu

Duna pláza

Další z těch oblíbenějších obchodních domů v Budapešti je Duna pláza na ulici Váci utca. Leží o něco severněji od Westendu.

Dunaplaza.hu

Lurdy Ház

Lurdy ház utrpěl velkým množstvím novějších obchodních domů a není tak zatížený návštěvníky. Naposledy (květen 2009) tam byly prázdné místa místo obchodů. Restaurace spíše obsluhují zaměstnance pracující v kancelářích tohoto domu. Výhodou může být Praktiker, který sojí jen přes cestu a je dost velký.

Kde Lurdy stojí?

Spíše na jihovýchodě Budapešti. Dá se k němu dostat z centra tramvají číslo 21 po ulici Mester utca. Dále pak tramvají 1 a autobusem 103. Tyto prostředky zastavují přímo před obchodním domem.

Lurdyhaz.hu

Ubytování v Budapešti a Maďarsku

Nepište mi ohledně ubytování. Tady můžete použít formulář a udělat rezervaci v hotelu v jakém chcete:

Město:  
Datum příjezdu:  
Datum odjezdu:  
Počet pokojů:  
single: double: triple:
Počet ubytujících:  

Copyright © 2006-2021, iBudapest