Oceanárium - Tropicárium

oceanarium-koraly-male-a-tajemne.jpg, 9 kB oceanarium-tunel-maly.jpg, 7 kB oceanarium-zralok-maly-a-neskodny.jpg, 6 kB tropicarium-jesterka-mala-neb-zelena.jpg, 8 kB tropicarium-jesterky-male.jpg, 8 kB tropicarium-krokodyl-maly-a-hladovy.jpg, 7 kB tropicarium-zelva-mala.jpg, 8 kB

Tropicarium a oceanárium v Budapešti v obchodním domě Campona je něco jako zoologická zahrada zaměřená na vodní říši a živočichy z deštných pralesů.

Celá prohlídka začíná klidně malými rybkami, až nakonec vyústí až po tunel s žraloky a rejnoky. Toto je opravdu vrchol celého představení. I když Vás tam nic nesežere, můžete si prohlédnot zuby žraloka s centmetrovou vzdáleností. Je to skutečná podívaná obohacená klidnou hudbou mořského světa.

Neskutečně barevný podmořský svět tak můžete vidět naživo. Pomalu jsem začal vnímat, že tento rozmanitý a pestrý svět byl donedávna mnohým lidem nepřístupný a teprve v moderní době máme tu možnost vidět to nejkrásnější z přírody, aniž by jsme se museli potápět do hloubek slaného a studeného moře někde na druhé straně zeměkoule.

Můžete se nechat uchvátit korály hýřících všemi barvami, rybkami koupající se v řasách nebo když už ne ošklivými murénami, tak alespoň podivnými hadorybami odkrývající své podivné tělo pouze v případě možného úlovku potravy.

Autoři webových stránek popisují krokodýly jako líné, ovšem mnoho návštěvníků začne po půl minutě pozorování pochybovat, zda jsou živí. Tyto pochybnosti přejdou při myšlence skočit k nim do bažiny. Podobně by jste se necítili dobře v akváriu s piraňemi. Mají naprosto nudný zabijácký výraz.

Jak se do Tropicária v Budapešti dostat

Pokud se chcete dostat do obchodního domu Campona autem, pak z dálnice M0, nebo z hlavní silnice 6 anebo z ulice Nagytétényi út.

Taktéž se tam dostanete přímou autobusovou linkou 3 z Móricz Zsigmond körtér. Z Gellért tér jede další přímý bus označený Tétény. Z centra města vyjíždí přímý autobus 233 z Astoria nebo Ferenciek tere.

Vedle Campony je vlakové nádraží. Pokud jste v Budapešti vlakem, pak z Nyugatipályaudvar vás sveze moderní tramvaj 4 nebo 6. Vystoupíte u Schőnherz Kollégium a nastoupíte na autobus 3. Stačí přejít přes silnici směrem k osamocené výškové budově. Pak přes přechod doprava a tam je zastávka červené a černé trojky. Oba autobusy dle libosti vás svezou a je třeba jet až k Lépcsős utca. Z keleti pályaudvar 7 nebo 173 autobusem na Móricz Zsigmond körtér a opět trojkou až k Lépcsős utca u Campony. Z nádraží Délipályaudva vás k již zmíněné trojce doveze tramvaj 61 a 18.

Ubytování v Budapešti a Maďarsku

Nepište mi ohledně ubytování. Tady můžete použít formulář a udělat rezervaci v hotelu v jakém chcete:

Město:  
Datum příjezdu:  
Datum odjezdu:  
Počet pokojů:  
single: double: triple:
Počet ubytujících:  

Copyright © 2006-2021, iBudapest